Rok pod znakiem serializacji
Wyzwań przed branżą stoi wiele – między innymi te związane ze zmieniającym się prawem. Jak w wywiadzie mówi Irena Rej, prezes Izby Gospodarczej FARMACJA POLSKA, dostosowanie się do wymogów dyrektywy fałszywkowej to dla zakładów farmaceutycznych „być, albo nie być”.
„Serializacja będzie wyzwaniem, przed którym stoi każda firma farmaceutyczna, hurtownia i apteka, wydatkami, które trzeba ponieść, aby móc nadal pomagać ludziom, a jednocześnie prowadzić biznes” – przekonuje autor artykułu „Bezpieczny czy w niebezpieczeństwie”. Data, która od wielu miesięcy jest najbardziej palącym tematem, to 9 lutego 2019 roku. Wedle słów Rafała Grabickiego z FSP Galena, ten dzień powinien przynieść zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów poprzez konieczność zabezpieczania leków na receptę przy pomocy niepowtarzalnych identyfikatorów oraz etykiet tamper evident. Ale równocześnie to wyzwanie któremu każda firma farmaceutyczna będzie musiała sprostać, aby móc nadal pomagać ludziom, a jednocześnie prowadzić biznes.
Bezpieczeństwo to również kluczowy czynnik dla branży kosmetycznej. Popularność kosmetyków naturalnych rośnie, konsumenci obdarzają je coraz większym zaufaniem. Znaczenie ma już nie tylko skład produktu, ale również proces jego powstawania oraz pochodzenie surowców. Zatem, czy naturalne na pewno znaczy lepsze? Małgorzata Baran, redaktor PRoto.pl, odpowiada na to pytanie w artykule, który mogą przeczytać Państwo na 66 stronie.
Katarzyna Warzecha, dyrektor generalna Basel Olten Pharm dodaje: „Polska jest dziś swoistym centrum kosmetycznym w Europie – plasujemy się na szóstej pozycji. Jest w naszym kraju bardzo dużo marek, spore know-how oraz zapas mocy produkcyjnych”. Na potrzeby tej prężnie rozwijającej się branży odpowiedzieliśmy tworząc dodatek „Przemysł Kosmetyczny”. Zapraszam do lektury.
|