Dlaczego okres jesienno-zimowy sprzyja profesjonalnej pielęgnacji skóry?
Okres jesienno-zimowy to ulubiony moment w roku wszystkich miłośniczek kompleksowej pielęgnacji skóry, które cenią profesjonalne zabiegi regeneracyjne. W listopadzie i grudniu jesteśmy znacznie mniej narażeni na promieniowanie UV, dlatego to idealny moment na wykonanie zabiegów, po których należy unikać ekspozycji na słońce. Wiele kobiet oprócz zabiegów oczyszczających i nawilżających w postaci peelingu chemicznego czy mezoterapii, decyduje się w tym okresie także na epilację laserową.
Choć promienie słoneczne zapewniają piękną opaleniznę, poprawiają samopoczucie, a co najważniejsze – uczestniczą w syntezie witaminy D3, odpowiedzialnej za prawidłowy rozwój m. in. układu kostnego, nie mają najlepszego wpływu na wygląd skóry. Promieniowanie UV podrażnia ją i wysusza, a dodatkowo powoduje przebarwienia, dlatego po lecie skóra potrzebuje intensywnej regeneracji i nawilżenia. Z kolei zimą niskie temperatury i mroźne powietrze znacznie naruszają barierę wodno-lipidową naskórka i uszkadzają powłokę ochronną skóry, przez co staje się ona sucha, szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, dzięki którym nie tylko kompleksowo zrewitalizujemy skórę po słonecznych wakacjach, ale także pod okiem specjalisty przygotujemy ją na nadchodzącą zimę.
Aksamitna skóra na lata
Epilacja laserowa to bezinwazyjna metoda pozwalająca pozbyć się niechcianego owłosienia z wybranych partii ciała. Epilacja – w odróżnieniu od depilacji – usuwa włoski na stałe, dzięki zastosowaniu wiązki laserowej, która niszczy mieszki włosowe. Zabiegu nie wykonuje się na opalonej skórze i należy unikać po nim ekspozycji ciała na słońce. Najlepsze efekty zapewnia jednak jego kilkukrotne powtórzenie co 6 – 8 tygodni, dlatego okres jesienno-zimowy to najdogodniejszy moment na rozpoczęcie terapii, by latem móc cieszyć się gładką skórą bez zbędnych włosków.
Jednym z najnowocześniejszych urządzeń umożliwiających trwałą redukcję włosów jest diodowy laser medyczny Vectus. Urządzenie emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez melaninę – barwnik włosa, w wyniku czego dochodzi do termicznej destrukcji mieszka włosowego. Laser Vectus to jedyne tego typu urządzenie na świecie wyposażone w czytnik Skintel, który mierzy poziom melaniny w skórze i automatycznie dobiera parametry pracy, eliminując ryzyko poparzenia. Dodatkowo, dwie innowacyjne technologie znacząco wpływają na skuteczność i komfort zabiegu. Photon RecyclingSM ponownie wykorzystuje światło odbite od skóry, przez co skraca zabieg, natomiast system Advanced Contact CoolingSM chłodzi skórę przed, w trakcie i po emisji światła laserowego.
– Vectus to jedyny na świecie laser wyposażony w czytnik Skintel, który pozwala dobrać optymalne parametry pracy, niwelując tym samym nieprzyjemne pieczenie czy swędzenie. Nasze pacjentki szczególnie doceniają krótki czas i wygodę zabiegu. Dzięki innowacyjnym technologiom, w które wyposażony jest laser, jesteśmy w stanie wykonać zabieg znacznie szybciej niż w przypadku innych urządzeń, a cały proces jest dodatkowo mniej bezbolesny i komfortowy ze względu na funkcję chłodzenia skóry. Epilacja laserem diodowym Vectus wymaga kilku wizyt w naszej klinice, ponieważ włosy na ciele znajdują się na różnych etapach wzrostu. Podczas pierwszego zabiegu można z reguły usunąć nawet 30 proc. niepożądanego owłosienia, jednak całkowita redukcja wymaga od 6 do 8 wizyt w kilkutygodniowych odstępach – mówi fizjoterapeutka i instruktor odnowy biologicznej, Katarzyna Karlikowska.
Laserowa redukcja przebarwień w 15 minut
Promieniowanie słoneczne to najsilniejszy czynnik przyśpieszający proces starzenia się skóry. Przykrymi konsekwencjami częstych kąpieli słonecznych są przebarwienia, nierównomierny koloryt skóry, a także zmarszczki. Medycyna estetyczna oferuje wiele sposobów, aby skutecznie się ich pozbyć, m. in. zabieg z użyciem lasera tulowego Lavieen. Urządzenie, pracując w trzech trybach, dopasowuje falę i moc działania do oczekiwanych rezultatów. Laser tulowy Lavieen dedykowany jest również pacjentom posiadającym blizny potrądzikowe, plamy starcze, piegi oraz pozbawioną elastyczności skórę.
Skóra po zabiegu wymaga szczególnej troski – początkowo jest zaczerwieniona, a następnie zaczyna bardzo delikatnie się łuszczyć. Przez ten czas należy bezwzględnie unikać promieniowania słonecznego, a przed każdym wyjściem z domu stosować krem z filtrem UV.
Prosty i skuteczny sposób na piękną cerę
Peeling chemiczny, zwany także chemabrazją, to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który pozwala intensywnie oczyścić, nawilżyć i poprawić napięcie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Usunięcie martwych komórek naskórka nie tylko redukuje przebarwienia, blizny, drobne zmarszczki czy rozstępy, ale także znacznie wzmacnia działanie środków pielęgnacyjnych i pozostawia skórę promienną, elastyczną i przyjemną w dotyku. Specjalista dopasowuje rodzaj i stężenie środków chemicznych do potrzeb i oczekiwań pacjenta, jednak niezależnie od zastosowanego preparatu po zabiegu należy bezwzględnie unikać promieni słonecznych, aby skóra mogła odzyskać jednolity koloryt i zdrowy wygląd.
Koktajl odżywczy dla Twojej skóry
Do najpopularniejszych zabiegów, które skutecznie odżywiają i nawilżają skórę, należy mezoterapia mikroigłowa. Polega ona na wprowadzeniu w głąb skóry dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta koktajlu odżywczego, w skład którego wchodzą kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy i inne składniki odżywcze. Jedną z odmian mezoterapii mikroigłowej jest Aquagold – zabieg wykonywany z wykorzystaniem aplikatora wyposażonego w mikroigły pokryte 24-karatowym złotem, które przyśpieszają proces regeneracji. Mezoterapia to zabieg pozwalający na dogłębne nawilżenie cery, poprawę napięcia skóry, redukcję rozszerzonych porów i drobnych zmarszczek, a także rozświetlenie cery.
Mezoterapia polecana jest w okresie jesienno-zimowym nie tylko dlatego, że skutecznie redukuje tzw. „zmarszczki wakacyjne”, czyli drobne bruzdy wokół oczu i na policzkach, które są wynikiem odwodnienia skóry pod wpływem kontaktu ze słońcem, ale także dogłębnie odżywia skórę i chroni przez wysuszeniem. Pochmurne dni dodatkowo sprzyjają procesowi rekonwalescencji.
– Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort pacjentów, dlatego rekomendujemy, aby niektóre zabiegi medycyny estetycznej były wykonywane w okresie jesienno-zimowym ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne. Zabiegi z wykorzystaniem światła laserowego, a także te naruszające głębokie warstwy skóry wymagają szczególnej uwagi w trakcie rekonwalescencji, podczas której skóra jest podrażniona i szczególnie wrażliwa. Najważniejszym, a często także jedynym, zaleceniem po tego typu zabiegach jest bezwzględne unikanie promieniowania UVA i UVB. Ekspozycja na słońce nie tylko znacznie wydłuża proces regeneracji, ale może spowodować nieestetyczne przebarwienia, a nawet poparzenia. Nasze pacjentki szczególnie wyczekują tego okresu, aby skorzystać z zabiegów, które cechują się największą efektywnością, ale jednocześnie wymagają szczególnej troski o skórę w procesie rekonwalescencji – podkreśla kierownik medyczny klinik medycyny i stomatologii estetycznej Estell, dr n. med. Krzysztof Jakubowski.
Komentarze