Partner serwisu
29 sierpnia 2022

Składniki aktywne – wszystko, co powinnaś o nich wiedzieć

Kategoria: Aktualności

Gdy słyszysz o składnikach aktywnych w kosmetykach, wpadasz w lekką konsternację? Zastanawiasz się czemu one służą, jak wprowadzić je do codziennej pielęgnacji, czy - i jak - można je ze sobą łączyć? Najnowszy odcinek „Urodomaniaczek by Hebe”, rozwiewa wątpliwości i pokazuje, że składniki aktywne to nie czarna magia, a ich działanie może mieć zbawienny wpływ na naszą cerę.

Składniki aktywne – wszystko, co powinnaś o nich wiedzieć

Czytanie składów kosmetyków na etykietach produktów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Oczywiście chcemy mieć pewność, że nasza skóra będzie odpowiednio zaopiekowana, a dany kosmetyk pomoże nam osiągnąć wymarzony efekt. Jak poruszać się w świecie składników aktywnych, dla jakich problemów są dedykowane i jak wnieść swoją pielęgnację na inny poziom, podpowiadają Urodomaniaczki w praktycznym „przewodniku”, którym jest najnowszy odcinek.

O czym należy pamiętać przy pielęgnacji z użyciem składników aktywnych?

Złotą zasadą w pielęgnacji jest zachowanie balansu. W praktyce oznacza to jeden dzień ze składnikiem aktywnym, jeden dzień regeneracji. Skóra potrzebuje chwili na odnowę i regenerację, więc jeśli przesadzimy ze złuszczaniem, narazimy ją na podrażnienia. W rezultacie skóra będzie piekła i jej stan będzie gorszy, niż przed pielęgnacją.

Przegląd składników aktywnych:

KWASY – zbawienie dla każdej cery

Przy skórze trądzikowej możesz włączyć kwasy już na etapie mycia. Kwas salicylowy, który znajdziesz w żelu myjącym do twarzy z rumiankiem Sylveco, wpływa na regulację wytwarzania sebum, koi skórę, oczyszcza pory. Doskonale sprawdzi się także do mycia ciała, jeżeli zostało ono dotknięte problemem trądziku. Można też stosować go na tzw. truskawkowe nogi, czyli w momencie, kiedy zauważymy na nich nieestetyczne czarne lub czerwone kropeczki.

Kwasy można stosować także do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu – doskonale sprawdzi się do tego kwas azelainowy, a znajdziesz go w serum pod oczy Skincyclopedia. Ten kwas zapobiega powstawaniu nowych przebarwień i rozjaśnia te już występujące, jest znakomitą propozycją dla osób ze skórą naczynkową.

Czy kwasy można ze sobą łączyć?

W jednej rutynie pielęgnacyjnej lepiej nie mieszaj samodzielnie produktów kwasowych. Wyjątkiem są produkty oczyszczające, ponieważ są to produkty krótkiego kontaktu ze skórą – szybko je zmywamy, w związku z czym możemy po nich zastosować np. delikatny krem z dodatkiem kwasu. W pielęgnacji z kwasami najlepiej kieruj się „zasadą kanapki” - po kosmetyku złuszczającym nałóż krem łagodzący – pozwolisz skórze uniknąć podrażnienia. Nie musisz obawiać się połączenia kilku kwasów w jednym produkcie – producent (w przeciwieństwie do początkujących Urodomaniaczek

fot. 123rf/zd. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ