Partner serwisu
30 października 2019

Jak przebiega usuwanie makijażu permanentnego?

Kategoria: Z życia branży

Decydując się na makijaż permanentny, nie zawsze można przewidzieć efekty. Dobrze wykonany poprawia urodę, jednak często zdarza się, że efekty nie są zadowalające, a nawet całkowicie złe. Dzięki nowoczesnym metodom takim jak laser, jest możliwość całkowitego usunięcia makijażu, bez konieczności czekania długich lat. Niedostępne wcześniej lasery cieszą się w obecnej chwili dużą popularnością. Zabiegi te jednak posiadają pewne ograniczenia, które rzutują na wykonanie i cały ich przebieg. Jakie przeciwskazania posiada laserowe usunięcie makijażu permanentnego oraz na czym polega ten zabieg?

Jak przebiega usuwanie makijażu permanentnego?

Czym usuwa się makijaż permanentny?

Najlepszym obecnie urządzeniem do usuwania makijażu permanentnego jest Laser neodymowo-yagowy. Charakteryzuje się emitowaniem promieniowania podczerwonego, które generuje krótkie impulsy. Wiązka lasera przenika przez naskórek i penetruje głębokie warstwy skóry w której jest pigment.

Następnie rozbija go na małe cząsteczki, następnie wydalane z organizmu przez metaboliczne procesy, dlatego też staje się jaśniejszy i całkowicie znika. Urządzenie nie powoduje uszkodzeń zdrowej warstwy skóry, ponieważ precyzyjnie wnika w pigment. Dzięki temu po zabiegu można szybko wrócić do codziennego życia.

Na czym polega zabieg usuwania permanentnego makijażu?

Pacjent kwalifikujący się do zabiegu poddawany jest próbie miejscowego usunięcia makijażu na minimalnym obszarze skóry. Ma to za zadanie sprawdzić, czy nie wydarzą się nieprzewidzianie reakcje na laser, takie jak zmiana koloru barwnika na nieestetyczne plamy, bądź alergie.

Ważne jest, aby zabieg wykonywał wykwalifikowany lekarz, który posiada doświadczenie w tego typu działaniach. Powinien zapewnić bezpieczeństwo oczu oraz zminimalizowanie możliwości pojawienia się blizn. Następnie dobiera on długość i czas trwania impulsu i przechodzi do naświetlania usuwanego makijażu. Laser powoduje podgrzewanie pigmentu w skórze, przez co powstaje efekt natychmiastowego rozjaśnienia, po czasie zmieniając kolor na zaczerwieniony.

Po zabiegu należy pamiętać, aby ciało intensywnie natłuszczać, przez parę dni nie używać kosmetyków kolorowych, nie wystawiać na słońce miejsca podrażnionego, a także nie moczyć wodą przez pierwsze 24 godziny i nie zdrapywać ewentualnych powstałych strupków.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby takie jak cukrzyca, choroby skóry, przeziębienie, wirus HIV, czy też problemy z krzepliwością krwi. Dodatkowo zabiegu nie można wykonywać będąc w ciąży, posiadając skłonność do infekcji, bliznowaceń, przebarwień, w przypadku obniżonej odporności, chemioterapii, rozrusznika serca oraz intensywnej opalenizny i hemofilii. 

Warto wspomnieć, że ilość zabiegów zależy od pewnych czynników i może się zdarzyć, że jeden zabieg nie wystarczy do całkowitego usunięcia makijażu permanentnego. Liczba zabiegów zależy m.in. od koloru skóry, typu barwnika, głębokości wprowadzonego pigmentu, indywidualnej reakcji organizmu na działanie lasera, a także odczuwania bólu przez pacjenta.

Artykuł powstał przy współpracy z centrumpolaszek.pl

źródło: whitepress.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ