Które artykuły były przez Was najchętniej czytane w pierwszym półroczu 2019 roku?
Przedstawiamy 10 artykułów, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników portalu kierunekKOSMETYKI.pl w pierwszym półroczu 2019 roku.

Z powodu nasilającego się zjawiska nieprawidłowej pigmentacji skóry przemysł kosmetyczny nieustannie poszukuje środków efektywnych w likwidowaniu tego typu dysfunkcji. Stosowane w preparatach kosmetycznych i farmaceutycznych składniki wybielające muszą eliminować lub ograniczać, najczęściej poprzez hamowanie procesu melanogenezy, ilość tworzonego pigmentu.
Historia kosmetyki sięga okresu starożytnego Rzymu. Już w tamtych czasach znane były różnorodne maści i kremy uzyskiwane z naturalnych składników, lecznicze esencje czy też naturalne olejki. Znane są także nawyki zarówno Egipcjanek stosujących jasny puder z ochry, Rzymianek kąpiących się w kozim lub oślim mleku, jak i Greczynek lubujących się w różnych kolorach henny. Już wówczas znaleziono doskonałe sposoby, np. na wygładzanie niechcianych zmarszczek, sporządzano specjalne kremy na bazie wosków, oliwy i cyprysu.
W ostatnich latach uwaga producentów kosmetyków zwróciła się w kierunku naturalnych i syntetycznych oligo- i polipeptydów. Związki te bowiem odpowiadają za regulację procesów komórkowych oraz komunikację międzykomórkową, co wywiera istotny wpływ na funkcjonowanie skóry.
Kosmetyki zaczęła tworzyć dla siebie, z potrzeby, do walki z niedoskonałościami własnej skóry. – Testowałam, mieszałam różne oleje. Po roku stwierdziłam, że mam swojego świętego Graala. Pieniądze przeznaczone na mieszkanie we Wrocławiu zainwestowaliśmy wraz z mężem w biznes i dzisiaj nie żałujemy – mówi Ewelina Kwit-Betlej, właścicielka i dyrektor kreatywny marki Resibo.
Cienie pod oczami to zmora wielu kobiet oraz mężczyzn. Często nie jest w stanie ich zakryć nawet pełny makijaż. Do tej pory nie było rozwiązania, które pozwoliłoby skutecznie pozbyć się cieni. W końcu jednak tym problemem postanowili zająć się specjaliści od makijażu permanentnego i to właśnie dzięki niemu cienie staną się niewidoczne. O tej zupełnej nowości na rynku opowiada Żaneta Stanisławska, ekspert branży beauty, wykładowczyni, trenerka makijażu permanentnego, właścicielka sieci szkół Broadway Beauty.
Witamina C uznawana jest za witaminę młodości i cieszy się niezwykłą popularnością wśród półproduktów dodawanych do kosmetyków. Jej skuteczność uzależniona jest przede wszystkim od stężenia w danym produkcie. Jak stosować preparaty z witaminą C i w jaki sposób wzmacniać jej działanie innymi składnikami, aby uzyskać spektakularne efekty w pielęgnacji skóry?
To trzy filary, na których prezes Clareny – Patricia Popławska – zbudowała firmę produkującą kosmetyki profesjonalne i specjalistyczny sprzęt zabiegowy marki Rubica.
Nowa propozycja koreańskiej marki Prreti łączy dwie, cenione w Polsce od stuleci za swoją skuteczność, techniki pielęgnacji twarzy – okład z miodu i… dobry sen! Ta kremowa maseczka, którą nakładamy na całą noc sprawia, że rano wyglądamy świeżo i promiennie, a nasza cera jest gładka, jednolita i optymalnie nawilżona.Nowa propozycja koreańskiej marki Prreti łączy dwie, cenione w Polsce od stuleci za swoją skuteczność, techniki pielęgnacji twarzy – okład z miodu i… dobry sen! Ta kremowa maseczka, którą nakładamy na całą noc sprawia, że rano wyglądamy świeżo i promiennie, a nasza cera jest gładka, jednolita i optymalnie nawilżona.
Składniki biologicznie czynne należą do najistotniejszych surowców wykorzystywanych przez współczesny przemysł kosmetyczny. Ich działanie w dużej mierze zależy od ich biodostępności, czyli zdolności do wnikania w skórę.
W 2019 roku wejdzie w życie ustawa o produktach kosmetycznych, która ma uregulować i dopełnić obowiązujące prawo, a także zwiększyć ochronę konsumentów. Nowe przepisy nałożą na producentów i dystrybutorów kosmetyków szereg obowiązków, a także kary finansowe w razie błędów lub niedociągnięć. Etykiety i oznakowania dotyczące składu kosmetyków będą ujednolicone, a kontrola nad produkcją zostanie zaostrzona. Większość producentów i dystrybutorów nie ma się jednak czego obawiać, a branża pozytywnie ocenia projektowane zmiany.
Komentarze